Fulsås til topps – helt vill start på Havfisker´n 2024
- endrehopland
- 9. jan. 2024
- 2 min lesing

Året er knapt en uke gammelt, og allerede nå er 300 godkjente fisker meldt inn til Havfisker´n 2024. Jørgen Fulsås er førstemann til tosifret antall arter, og har inntatt førsteplassen.
Det ble et forrykende åpningsdøgn i Havfisker´n 2024, mye takket være Bomtur Challenge som vi skrev om i forrige post. Men trøkket har også holdt seg, og vel en uke inn i det nye året og den nye konkurransen har vi allerede godkjent 300 innmeldte fisker!
Allerede nå har fantastiske 185 deltakere meldt seg på Havfisker´n 2024. Det er nesten like mange som i hele fjor. Og året er altså bare ni dager gammelt. Hele 75 av disse har i løpet av årets første halvannen uker fått godkjent fisk inn på resultatlistene. Det er et svimlende høyt tall. Svimlende fordi det er januar. Og Norge. Og kulderekorder i det meste av landet. Svimlende, men også veldig kult!
Mens svirebror Daniel Andersen har vært på jobb, har Jørgen Fulsås utnyttet tiden godt. Han er nå oppe i 10 tellende arter, og leder Havfisker´n 2024 med 816,64 poeng og et snitt på 81,66. Simen Vikdal fra Team Bomtur og nevnte Bomtur Challenge innehar en foreløpig andreplass med 9 arter, 750,50 poeng og et snitt på 83,39.
Nevnte Andersen ligger på tredjeplass. Han står fast med sine 8 arter, 667,09 poeng og akkurat det samme snittet som Vikdal. Vi blir likevel ikke veldig overrasket om det skjer en del ting på den fronten den kommende uken.
Så langt i konkurransen har 15 deltakere 5 tellende arter eller mer inne på listene. Seks fiskere står bokført med 500 poeng eller mer. I juniorklassen er det Sivert Kvinnsland som leder med 2 arter og 101,64 poeng, mens Tone Olaussen leder kvinneklassen med 3 godkjente og 178,60 poeng.
I lagklassen har nevnte Team Bomtur tatt ledelsen, med 7x2 tellende arter og 1182,33 poeng. Laget består av Simen Vikdal, Martin Jacobsen og Cato Tangen.
Blant årets 30 tellende arter er allerede 21 fanget. Hysene er mest populære, foran hvitting, lange, knurr, lyr, sei, pigghå og brosme. Skrubbe og piggvar er inne på listene, men det er bare tatt et eksemplar av hver av artene.
Fullstendige resultatlister finner du som alltid på Havfiskern.no.
Comments