top of page

Ursuit sponser Havfisker´n med valgfri tørrdrakt

for 13 timer siden
1 min lesing

Nok en gang stiller Ursuit med en fantastisk premie til Havfisker´n, denne gangen en valgfri tørrdrakt av beste kvalitet.

 

Ursuit har vært med på sponsorsiden i Havfisker´n siden oppstarten tilbake i 2021, og også i år stiller den verdenskjente, finske utstyrsprodusenten med premie til en dyktig deltaker.

 

Den som vinner premien fra Ursuit, står fritt til å velge seg en tørrdrakt fra selskapets rikholdige katalog. Her det mange godbiter å velge blant, men til fiske og praktisk arbeid i båt er Ursuit Gemino Operative den mest brukte.

 

Denne todelte tørrdrakten er vann- og vindtett, og holder deg flytende, tørr og like lett som vanlig dersom du havner i vannet. Detter er egenskaper som går på bekostning av varme, så det er alltid viktig å kle seg godt under en Ursuit. Til gjengjeld er du bevegelig og kan komme deg opp igjen i båten for egen maskin dersom du skulle falle over bord. I en gjennomvåt flyte- eller kjeledress er dette nærmest umulig uten hjelp.

 

Materialet drakten er laget i er 4-Tex, er et pustende flerlaminatstoff som er helt vanntett. Sømmene er patenterte flatseam med tapeforsterkning. Hals- og håndleddsmansjetter av elastisk neopren sørger for at luften som holder deg flytende og varm ikke siger ut, samtidig som de holder vannet ute. Draktene er forsterket på knærne og rumpa for økt slitestyrke på de mest utsatte plassene. Fastsydde 4-Tex-sokker gjør det mulig å bruke akkurat de skoene man ønsker under dressen.

 

Premien fra Ursuit har en verdi på opptil 23 000 kroner, avhengig av hvilken dress vinneren velger seg. Vi takker ydmykt Ursuit for nok en fantastisk flott premie til konkurransen!

 
 
 

Kommentarer


bottom of page